Šulc, René

Již během studií se účastnil soutěže na úsporná svítidla, jeho světlo Durynk vyhrálo a později bylo zařazeno do výroby firmy Lucis. Hned po škole se mu naskytla příležitost spolupracovat s touto českou firmou zaměřenou na výrobu svítidel a ze vzájemné spolupráce vznikla neobyčejná světla pro všestranné využití v interiéru, která byla představena na podzimním Designbloku 08. Jednalo se o kolekci čtyř řad svítidel kombinujících tradiční českou sklářskou technologii ručně foukaného skla a moderních technologií v podobě kompozitních materiálů a laminátů.

Kromě osvětlení se René Šulc zabývá i nábytkem, například jeho pohovka Chaise-longue byla zařazena do projektu Česká 100 – sto ikon českého designu. Design by podle Šulce neměl přinášet pouze novou formu, ale hlavně zlepšení užitných vlastností a funkce samotného předmětu ať už jde o nábytek, svítidlo či šperk. Ve své tvorbě se nechává inspirovat vším kolem sebe, různými událostmi, vjemy, přírodními tvary či dokonce růstem, jak se tomu stalo u jeho lamp nazvaných Trifidi, do jejichž podoby se promítlo organické tvarování.
V roce 2006 si založil vlastní studio Inveno, které navazuje a rozvíjí designérovy zkušenosti s průmyslovým designem. Jeho studiová tvorba se zaměřuje hlavně na design svítidel, nábytku, produktový design, ale také design zdravotnických pomůcek. 

Šulc, René