Maison et Objet Paris 2013

Český design se představil na pařížském veletrhu Maison et Objet

Již počtvrté se přední české nábytkářské a sklářské firmy prezentovali s podporou Ministerstva průmyslu a obchodu na mezinárodním veletrhu interiérového designu, nábytku a bytových doplňků Maison et Objet, který se konal ve dnech 18. – 22. ledna 2013 v Paříži. Kolekce Czech Selection 013 představila produkci 14 českých firem specializujících se na výrobu nábytku, svítidel a objektů ze skla. Její umístění v hale s názvem Now! Design á vivre mezi nejlepší světové designové firmy naznačuje, že český design je na vysoké úrovni a těšil se velkému zájmu ze strany návštěvníků veletrhu. K úspěchu české prezentace přispělo i její architektonické ztvárnění z dílny předního českého designového studia Olgoj Chorchoj.

Jelikož je veletrh Maison et Objet přísně výběrový, o účasti jednotlivých vystavovatelů rozhodují francouzští organizátoři a všichni potenciální zájemci musí splňovat přísná kritéria pro zařazení mezi vystavovatele. I z tohoto důvodu prochází přihlášené české firmy kurátorským výběrem už v České republice. Mezi čtrnácti vybranými vystavujícími firmami byly zastoupeny jak firmy etablované na světovém trhu, tak i menší firmy, které se na zahraničních trzích postupně prosazují, a právě účast v rámci společné české expozice na prestižních veletrzích jim v tom významných způsobem pomáhá. Letošní pařížskou Czech Selection tvořili následující firmy mmcité, Process, Ton, Lugi, A.M.O.S. DESIGN, DAD Studio, Qubus, BeldaFactory, Marienberg, Bomma, Verreum, Lasvit, Brokis a Ateh.

Česká expozice přilákala rovněž mnoho návštěvníků z řad uznávaných designérů. Kolekci Czech Selection si prohlédl např. světoznámý designér Arik Levy, který s některými českými firmami již úspěšně spolupracuje.

Michaela Losenická
Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky

 

„Čeští designéři v Paříži – Czech Selection / Maison et Objet Paris´13" - ARTMIX ČT2 14.2.013 [10. až 19. min. pořadu…]

"Čeští designéři v Paříži - Czech Selection - Maison & Objet 2013" - KULTURAMA  ČT24 9.2.2013

 Czech Selecton - Maison et Objet – 30 min. - ČRo – Radio Česko - zde ...

Velvyslanectví České republiky v Paříži - info

České centrum v Paříži - novinky