MAISON & OBJET, Paříž / o výstavě...

Ve dnech 20.-24. ledna 2012 se konal v Paříži veletrh Maison et Objet. Tento veletrh je celosvětově známý a uznávaný a v současné složité ekonomické situaci si stále udržuje svou kvalitu a vysokou úroveň. Každoročně se zde schází nejlepší firmy v oboru, aby prezentovali své novinky, vyhledávali nové klienty a upevňovali stávající obchodní partnerství.

Všechno z výše uvedeného byl důvod, proč sdružení Czech Selection zažádalo o podporu Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR při přípravě a realizaci tohoto veletrhu. Podporu se podařilo získat a většina firem ve sdružení napříč jejich zaměřením se veletrhu zúčastnila.

Ekonomické a společenské prognózy letošního roku nejsou bohužel nijak pozitivní a optimistické, nicméně jak se na tomto veletrhu ukázalo, situace není tak špatná.

Stánek Czech Selection navržený designovým studiem Olgoj Chorchoj poutal svou pozornost hned od začátku veletrhu svou jednoduchostí a čistým designem.

Některé firmy se zde prezentovali poprvé na zahraničním trhu a rozhodně jim tato prezentace pomohla se na mezinárodním poli zviditelnit, popř. získat strategického partnera do budoucna. Pro většinu firem byl veletrh velkým úspěchem, který jim pomůže dostat se nejen na evropský trh v daném oboru, ale protože veletrh navštívilo i mnoho obchodníků z celého světa, i na trh celosvětový.

Vše výše uvedené jen potvrzuje spokojenost všech účastníků a jejich touhu se veletrhu v budoucnu účastnit opět. Opakovaná účast totiž v obchodních partnerech a klientech vyvolává pocit stability českých firem a pravidelná účast včetně prezentace inovací a nových designů pak jejich zdraví.

Ing. Kateřina Kocmatová

Místopředseda sdružení

 

Účastníci letošního ročníku:

A.M.O.S. DESIGN, ATEH, BELDAFACTORY, BOADESIGN, BOMMA, BROKIS, HELENA DAŘBUJÁNOVÁ, LASVIT, MARIENBERG, MMCITÉ, MMINTERIÉR, MONSTERRA STUDIO, PROCESS CZ, QUBUS DESIGN STUDIO, TON, VERREUM

 

Czech Selection – Paříž 2012 – ARTMIX - video

MAISON & OBJET, Paříž  / o výstavě...